W myśl naszego motto "Zaufanie i Radość" pragniemy zapewnić dzieciom i młodzieży aktywny i bezpieczny wypoczynek. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie mieli szansę konstruktywnego zagospodarowania swojego czasu wolnego, aby mogli poznawać świat, inne kultury oraz rozwijać swoje pasje. Podróże kształcą, są jednym z bardziej skutecznych narzędzi kształtowania osobowości i świadomości. 

Wyjazdy bogate w aktywne rozrywki, sport i rekreację najlepiej kształtują charakter, integrują oraz gruntują w młodych ludziach prawidłowe nawyki

i prozdrowotny styl życia. Jako doświadczony organizator czasu wolnego dzieci i młodzieży, wiemy najlepiej, jak uzyskać ten efekt. Naszą misją, nie tylko jako firmy, ale przede wszystkim jako ludzi z pasją, jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków pełnowartościowego wypoczynku, który zapadnie w ich pamięci na długi czas i będzie wyznaczał trendy wypoczynku w dorosłym życiu.

KOLONIA nad BAŁTYKIEM - MORSKI SKARB

Kolonia nad Bałtykiem:
Gra o Skarb


I turnus 04.07-17.07.2018 /14 dni/

II turnus 17.07-30.07.2018 /14 dni/

 

ŁAZY

Łazy to niewielka nadmorska miejscowość letniskowa w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim i gminie Mielno. Leży na końcu mierzei oddzielającej jezioro Jamno od morza: słynna z pięknej plaży  i wspaniałego mikroklimatu. Teren jest ekologicznie czysty, położony daleko od terenów zurbanizowanych i ruchliwych ulic. Klimat posiada silne właściwości lecznicze. Gdy przychodzi lipiec i sierpień miejscowość przemienia się w pełen rozrywek kurort turystyczny.

 


ZAKWATEROWANIE: OŚRODEK WCZASOWY BRYZA

 

Ośrodek wczasowo-kolonijny położony zaledwie ok. 100 m od morza. Obiekt jest ogrodzony i całodobowo monitorowany. Jego infrastruktura umożliwia organizację aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Ośrodek posiadający dużą stołówkę, „Klub Kolonisty” i mini fitness. Część kolonijna ośrodka to trzypiętrowe budynki z 3-osobowymi pokojami z własnymi łazienkami (wc, umywalka, prysznic). W każdym budynku są świetlice. Do dyspozycji kolonistów pozostają:

 • dostęp do Internetu (w okolicy recepcji)
 • piękne, zielone otoczenie
 • boiska sportowe, sprzęt sportowy, stoły do tenisa
 • plac zabaw dla dzieci
 • miejsca na grill i ognisko

Wszystkie obiekty są po remontach i modernizacjach.

 

WYCIECZKI:

Poznajemy Łazy-  spacer krajoznawczy: Promenada Spacerowa, wspaniałe widoki na morze.

Promenada Spacerowa to turystyczny deptak na którym można kupić pamiątki, zjeść gofry lub lody.

Wakacyjna atmosfera udziela się tutaj każdemu.

 

Wycieczka do Mielna i Gąsek:

Mielno to popularna promenada nadmorska. W Unieściu znajduje się Przystań Rybacka, gdzie można poznać pracę ludzi morza. Przybysze z głębi kraju z zainteresowaniem przyglądają się pracy rybaków na łodziach  i w sieciarniach. W Gąskach wybudowana została druga pod względem wielkości w Polsce latarnia morska. Na jej taras wiedzie 190 stopni, ale w nagrodę za ich pokonanie czeka widok zapierający dech w piersi. Światło latarni jest widoczne przy dobrej pogodzie z odległości około 20 mil morskich.

 

Całodniowa wycieczka do Darłowa

Darłowo ma bogatą i długą historię - gród i osada słowiańska istniały tu już we wczesnym średniowieczu. Prawa miejskie Darłowo otrzymało w roku 1312, a od 1412 roku jest pełnoprawnym członkiem związku hanzeatyckiego. Darłowo słynie z historycznego Zamku Książąt Pomorskich, w którym ostatnie lata swego życia spędził w XV wieku Eryk I - książę pomorski, król Danii, Szwecji i Norwegii, zwany "Ostatnim Wikingiem Bałtyku". Obecnie zamek w Darłowie jest udostępniony dla turystów. Poznamy również inne zabytki  w Darłowie tj. Kościół Mariacki, kościół Św. Gertrudy, Brama Kamienna czy Ratusz.

 

Wyjazd krajoznawczy nad Jeziorem Jamno: historia powstania jeziora, Przesmyk Jamneński.

Średnia głębokość jeziora Jamno wynosi 1,4 m a maksymalna 3,9 m. Jezioro powstało z dawnej zatoki

 

MOTYW PRZEWODNI KOLONII:

morskiej, uchodzą do niego dwie rzeki: Dzierżęcinka oraz Uniesta. Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim poprzez kanał zwany Jamieńskim Nurtem, który znajduje się ok. 2 km za Unieściem. Ujście kanału podczas sztormów jest często zasypywane.

 

Gra  o skarb

Uczestnicy kolonii podzieleni są na grupy  losowo  wiekowo zróżnicowane. Grupy wybierają przewodniczącego grupy, który koordynuje i bierze czynny udział razem z grupą w grach kolonijnych. Każda grupa wybiera sobie nazwę , robi tablicę na drzwi z elementami nazwy i tablicę do zbierania punktów za gry oraz totem, symbol swojej grupy związany z nazwą. Po takim przygotowaniu grupy przystępują do gry. Każdego dnia kolonii jest inna gra , zadanie do wykonania za które jest przyznawana odpowiednia ilość punktów np. 0 – 5.

Przewidziane gry  planszowe :

 • 5 sekund
 • Wieża jenga
 • Speed jungle
 • Taboo
 •  Uno

Gry terenowe :

 • podchody z określonymi  zadaniami do wykonania /efekty będą przedstawione na wieczornych spotkaniach /
 • zbieranie informacji w czasie wycieczki krajoznawczej
 • 50 –siątka- gra terenowa na terenie ośrodka


Konkursy :
 • nauka wylosowanego tańca przy pomocy Internetu
 • udział w olimpiadzie sportowej
 • sporty na wesoło
 • kalambury
 • Familiada
 • Bruneci i blondynki

Przed przystąpieniem do zadań ustalona jest ilość punktów za I, II i III miejsce lub bonus o jaki grają grupy.

Niektóre zadania będą polegały na niezauważalnej pomocy innej grupie lub zrobieniu czegoś dla innej grupy.

Wprowadzamy zasady zdrowej rywalizacji , a przy tym zabawy i radości z wykonanej rzeczy.

Zwycięzca zdobywa skarb , którym musi się podzielić z innymi. W ten sposób nie ma wygranych ani przegranych .

 

DODATKOWO m.in.

 • zajęcia „Poznajmy się”- zajęcia mające na celu wzajemną integrację uczestników kolonii
 • konkurs czystości „Ściereczka”- najczystszy pokój zdobędzie odznakę „perfekcyjny dzieciak w domu”
 • blok tematyczny „Młody Artysta” i „Kolonijna Akademia Sportowa” – zajęcia plastyczne oraz sportowe
 • konkurs zdolności uczestników „Wieczór Talentów”- okazja na pochwalenie się swoimi umiejętnościami – nawet tymi najbardziej nietypowymi!
 • wieczór karaoke – no bo śpiewać każdy może!
 • chrzest Morski
 • dyskoteki
 • pieczenie kiełbasek

 

Uwagi

W niedziele uwzględniamy wyjście do kościoła dla chętnych.

Poszczególne elementy programu mogą ulec zamianie zależnie od pogody

 

 

                                       Cena: 1695 zł

 

CENA OBEJMUJE

 

Zakwaterowanie – 13 noclegów

 • Wyżywienie – 4 posiłki dziennie
 • Realizację programu pobytu
 • Opiekę pedagogiczną i instruktorską
 • Sprzęt sportowo-rekreacyjnych do realizacji zajęć programowych
 • Opiekę Ratownika WOPR
 • Pielęgniarka całodobowo w obiekcie, lekarz na telefon,
 • Transport autokarowy
 • Ubezpieczenie NNW 10 000,00 PLN

 

UCZESTNICY OTRZYMUJĄ OKOLICZNOŚCIOWE KOSZULKI Z TEMATYKĄ LETNIĄ, MEDALE I DYPLOMY ZA UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH, TURNIEJACH, GRACH I ZABAWACH.

PŁYTA ZE ZDJĘCIAMI Z WYJAZDU DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA

 

Koncesja turystyczna nr 0486Wykonawca posiada turystyczną gwarancję ubezpieczeniową SIGNAL IDUNA 250 000,00 zł

Członek Warszawskiej Izby Turystyki

Członek Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

 

Zawartość przedstawionej oferty jest własnością Przedsiębiorstwa Organizacji Turystyki Rekreacji i Sportu Sp. z o.o. na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 r. Dziennik Ustaw z 1994 nr 24 poz.83
 


OBÓZ LETNI na WĘGRZECH - BALATON

WĘGRY 2018

Letni obóz wypoczynkowy dla Dzieci i Młodzieży

 

2 Dni w Budapeszcie

Balaton –  zwane jako Węgierskie Morze, największe jezioro Węgier i zarazem Europy Środkowej, temperatura wody 26 st. C nie należy w lecie do rzadkości!,  w szczytowej części sezonu urlopowego osiąga nawet 27 /28ºC. Ma ono aż 77 km długości, a w najszerszym miejscu jego szerokość przekracza 14 km. Jest to doskonałe miejsce dla wielbicieli kąpieli Na południowym brzegu plaża z bezpiecznym kąpieliskiem w sam raz dla młodzieży.

 

Budapeszt – stolica i największe miasto Węgier to magiczne miasto położone nad rzeką Dunaj, która dzieli je na dwie części - prawobrzeżną Budę oraz lewobrzeżny Peszt - niegdyś oddzielne miasta. Atrakcją Budapesztu są liczne tereny zielone i wypoczynkowe. Ponadto znajdziemy tu urocze place, fontanny oraz pomniki. Poza licznymi zabytkami, miasto słynie również z podziemnych źródeł oraz term. Przeżyjemy tu wyjątkowe chwile podczas zwiedzania i spacerów z przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach takich jak: Góra i Łaźnie Gellerta, Most Łańcuchowy, Parlament, Plac Świętej Trójcy, Plac Bohaterów, Zamek w Budzie oraz Wyspa Małgorzaty, na której każdy zatrzymamy się na chwilę, by poczuć jej naturę, usłyszeć pluskanie wody w fontannie i śpiew ptaków.

 

Sarvar – miejscowość położona nad piękną rzeczką Rabą z zabytkowym zamkiem w centralnej części miasteczka pomiędzy zabytkowymi kamienicami.

 

Zakwaterowanie:

Hotel Maria położony w nad Balatonem w spokojnej miejscowości Balatonmariafurdo, pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Hotel dysponuje dostępem do Internetu.

Hotel posiada bezpośrednie zejście do jeziora oraz prywatną plażę, wyłącznie do dyspozycji gości hotelowych. Do dyspozycji obozowiczów hotelowy basen oraz liczne tereny rekreacyjne. 

 

PROGRAM  WYJAZDU

dzień 1-2 / 30.06-1.07.2018

Wieczorny wyjazd z Warszawy. Przejazd przez Słowację na Węgry, przedpołudniowe zwiedzanie Sarvar - miejscowość nad rzeką Rabą z zabytkowym zamkiem. Przyjazd nad Balaton do Hotelu Maria, zakwaterowanie, zapoznanie się z infrastrukturą Hotelu i okolicą. Obiadokolacja. Wieczorne spotkanie integracyjne. Nocleg

dzień 3-8 / 2-8.07.2018

Kąpiele słoneczne na prywatnej plaży i wodne w jeziorze BALATON, kąpiele w hotelowym basenie, zabawy integracyjno-animacyjne, wędrówka po plażach Balatonu, gry i zabawy na plaży, obozowa Olimpiada, wieczorne zabawy integracyjne, dyskoteki, udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, korzystanie z terenu rekreacyjnego otaczającego Hotel

Śniadania, obiady, kolacje, noclegi

Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych:

 • Keszthely: zwiedzanie Pałacu, Muzeum marcepana, rejs turystyczny statkiem po Balatonie
 • Zalakaros: całodzienna wycieczka, pobyt w jednym z najnowocześniejszych na Węgrzech  kąpielisk termalnych
 • Fonyód: półdniowa wycieczka do atrakcyjnej miejscowości wczasowo-wypoczynkowej nad Balatonem, wejście na tarasy widokowe na jezioro Balaton

dzień 9 / 9.07.2018

Śniadanie, pakiet żywnościowy, wykwaterowanie, przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie Budapesztu,  w programie m.in. Plac Bohaterów,  Pomnik Milenium, Zamek  VAJDAHUNYOD , Góra Gelerta, Góra Zamkowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

dzień 10 / 10.07.2018

Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania Budapesztu m.in. Wyspa Małgorzaty (której przy standardowym zwiedzaniu z bliska się nie ogląda), Hala targowa Nagry Vasarcsarnok, Stare Miasto, czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja, wyjazd w stronę Polski

dzień 11 / 11.07.2018

Przyjazd do Polski w godzinach porannych

 

Keszthely  to zabytkowa miejscowość położona nad brzegiem  Balatonu, słynąca  z pięknej starówki, ze  wspaniałym  Pałacem z parkiem i ogrodami.

Znajdziemy tutaj również muzeum Marcepana, gdzie najznakomitsi cukiernicy stworzyli i tworzą słodkie dzieła sztuki.

W miasteczku znajdziemy również zabytkowy port z którego odpływają statki turystyczne, cumują żaglówki i katamarany. Kolejną atrakcją w miejscowości Keszthely jest rejs statkiem.

 

Zalakaros miejscowość słynąca ze swoich mocy uzdrowiskowych. Mamy tu nowoczesne kąpieliska termalne z  dużą powierzchnią basenów i pól wodnych.

 

Fonyód czyli to co cieszy oko – 2 tarasy widokowe , z których widok rozpościera się na dużą część Balatonu.

 

CENA OBEJMUJE:

 • 8 noclegów w Hotelu Maria w nad Balatonem w miejscowości Balatonmariafurdo, pokoje 3-4 osobowe z łazienkami. Hotel dysponuje dostępem do Internetu, całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje
 • 1 nocleg w Budapeszcie, śniadanie, 2 x obiadokolacje
 • przejazd komfortowym autokarem na całej trasie i na wycieczki (autokar pozostaje do dyspozycji grupy)
 • zwiedzanie Sarvar – wstęp do Zamku
 • zwiedzanie Budapesztu
 • korzystanie z kąpieli wodnych i słonecznych w Jeziorze BALATON
 • animacje, wspólne imprezy, wieczorne integracje
 • ubezpieczenie NNW, KL
 • obowiązkową wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej

 

OPŁATY DODATKOWE OBOWIĄZKOWE:

- bilet na transport publiczny drugiego dnia pobytu  Budapeszcie - 700 HUF

- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w Budapeszcie ok. 2500 HUF

 

OPŁATY DODATKOWENIE NIEOBOWIĄZKOWE:

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów podczas wycieczek fakultatywnych (dla chętnych)

 

ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

Specjalnie dla Was wraz z lokalnymi partnerami przygotowaliśmy ciekawe uzupełnienie planu wyjazdu o specjalne pakiety wycieczek i atrakcji fakultatywnych w skład których wchodzą:

 • Keszthely: zwiedzanie Pałacu - 1250 HUF, Muzeum Marcepana - 120 HUF do 14 lat, 180 HUF powyżej 14 lat, rejs statkiem - 900 HUF do 14 lat, 1400 HUF powyżej 14 lat,
 • Zalakaros: całodzienny pobyt w kąpielisku termalnym – 2200 HUF
 • Fonyód: wstęp na tarasy widokowe na jezioro Balaton – 150 HUF

 

 Map Data
Map data ©2018 Google
Map DataMap data ©2018 Google
Map data ©2018 Google
Map
Satellite
50 m 

Przedsiębiorstwo Organizacji Turystyki Rekreacji i Sportu sp. z o.o.

Al. Stanów Zjednoczonych 72 lok. 35
04-036 Warszawa
tel.: (22) 810 00 02
fax: (22) 813 09 65
e-mail:
potris@potris.pl

NIP: 113 23 29 186
REGON: 017414582
 
BANK BPH O/WARSZAWA 74 1060 0076 0000 4042 2013 0451
 
Godziny otwarcia biura: 10:00 - 18:00 (pn-pt)

logo potris

Helena Zgrzebniak

Dyrektor ds. Turystyki

tel.: 500 119 591

email: h.zgrzebniak@potris.pl

turystyka@potris.pl

 

Sylwia Świderska

Specjalista ds. Administracji

tel.: 512 586 500

email: biuro@potris.pl

Mateusz Radej

Specjalista ds. Marketingu i Rekreacji

tel.: 500 119 593

email: m.radej@potris.pl

KONCESJA TURYSTYCZNA NR 0486

Członek Warszawskiej Izby Turystyki

Małgorzata Pasławska

Koordynator ds. Eventów i Turystyki

tel.: 512 586 503

email: m.paslawska@potris.pl

Mateusz Kładź
Specjalista ds. Logistyki
tel.: 512 586 504
email: m.kladz@potris.pl